t 1 20180117 1135381251V pondělí jsme se čtvrťáci a druháčci vydali na Kavčí hory prohlédnout si zákulisí České televize. Měli jsme štěstí, protože zrovna v jednom sektoru probíhalo natáčení Kouzelné školky s Jitkou Molavcovou. Díl byl zrovna o třídění odpadu a tak jsme si s dětmi alespoň zopakovaly vše podstatné. Celé natáčení jsme měli možnost sedět tichounce pod kamerou sotva kousíček od slavné herečky. Byl to zážitek!
Prohlédli jsme si i uměle vytvořené pokoje a místnosti pro nově vznikající český seriál. Děti měly spoustu dotazů a o vše se zajímaly. V posledním sále nás čekala velka rekvizitárna, kde si děti mohly zahrát na skutečné poderátory se čtecím zařízením, vyzkoušet si různé kostýmy, ale i natáčet ostatní opravdickou kamerou.
No a jestli jsme zvládli projít celou televizí? Skoro. Vždyť má její plocha jen 45 km. :-)
Paní učitelky Alžběta Adamíčková, Barbora Vilímková