prochazka 1 20161118 2022546174V úterý 15. listopadu se děti ze třídy 3.B staly na jeden den malými průvodci po památkách na procházce Prahou. Naše putování začalo na Královské cestě pod Prašnou bránou. Tady nás první průvodci uvedli do historie a pozorně jim naslouchala i průvodkyně Karolína, která nás doprovázela a má s průvodcovstvím  zkušenosti .

Celetnou ulicí jsme došli na Staroměstské náměstí. Už víme více o Týnském chrámu, soše mistra Jana Husa i proč je v dlažbě náměstí  27 křížů. V 9 hodin jsme již s očekáváním upírali zrak na Pražský orloj. Zásluhou dalších průvodců již známe Staroměstskou radnici, co vše je k vidění na orloji i pověst o mistru Hanušovi. Cesta nás vedla dále Karlovou ulicí až na Karlův most. A víme zas o hodně více. Cestou přes most jsme se pořádně rozhlíželi a viděli Bradáče, Petřín, Národní divadlo, mosty přes Vltavu, Pražský hrad i sochu Bruncvíka se svým příběhem. Mráz nás tento den pořádně štípal do rukou i do nosu, i tak jsme si naši výpravu za opravdovými památkami určitě užili. Náš školní den tady ještě neskončil. Co bylo dál? To se dočtete v dalším příspěvku.

D. Zunová