anglie 10 20150518 1908046340Ve dnech 3. 5.–7. 5. 2015 se žáci druhého stupně naší školy vydali na zájezd do Anglie organizovaný cestovní kanceláří Výuka jinak.Během několika dní jsme společně navštívili přímořské letovisko Brighton, kde jsme si prohlédli královský palác Royal Pavilion, navštívili mořský svět,

ve kterém se nám nad hlavami proháněli žraloci, rejnoci a obří želvy, a odpoledne strávili na pláži a zábavním molu, kde snad všichni okusili anglickou pochoutku fish and chips. V přímořském městě Portmouth jsme pak navštívili loď admirála Nelsona, se kterou vyhrál bitvu u Trafalgar, a v interaktivním muzeu i tuto bitvu prožili. Na chvíli jsme se stali námořníky a vyzkoušeli si uzlování, vytahování plachet, stavbu lodí i námořní signalizaci. Také jsme navštívili skanzen v přírodě v Chichestru, kde jsme se seznámili s životem Angličanů na vesnici v 16.–19. století. Poslední den pak patřil Londýnu. Prošli jsme se kolem památek jako je Big Ben, budovy parlamentu, Buckinghamský palác, chvíli si odpočinuli na Trafalgarském náměstí a navštívili divadlo Globe – Shakespearovo divadlo s anglickým průvodcem. Skvělé bylo, že jsme většině výkladu rozuměli. Během dne jsme se projeli nejstarším metrem na světě i lodí po Temži. V průběhu zájezdu se o nás staraly anglické rodiny, u kterých jsme přespávali, a které plnily naše vyhladovělá bříška. Vše klaplo na jedničku i díky skvělé organizaci naší průvodkyně paní K. Sičákové a pánům řidičům, kteří byli velmi trpěliví a bezpečně nás dovezli zpátky domů.

Za účastníky zájezdu, Karla Krištofová, učitelka.