Webové stránky  Leták  Informace Brožura  Přihláška

Na naší škole pořádáme ve dnech 10.4. až 19.6.2015 kurz inline bruslení pro děti od šesti do jedenácti let. Bruslení je každý pátek 13-14 hod. Cena za deset lekcí je 1300 Kč. Chybějící hodina za původně plánovaný pátek 3.4. bude nahrazena dle dohody v jiný den.

Projekt
- Cílem je naučit děti zábavnou formou bruslařským dovednostem a základům bezpečnosti a důležitosti ochranných pomůcek.
- Nabídnout dětem smysluplné trávení volného času
- A seznámit děti s inline bruslením jako populárním a stále se rozšiřujícím sportem.
- Instruktoři jsou akreditovaní lektoři inline bruslení a držitelé licence ,,Instruktor inline bruslení”, který je akreditován v rámci vzdělávání programů MŠMT.

Náplň výuky
Děti se naučí základní bruslařské dovednosti:
- Od základů jako je vstávání či bruslařské postoje dále základy jízdy vpřed a vzad, různé způsoby brzdění, zatáčení a obratů. Náplní jsou také hry na bruslích, součástí výuky je i výuka bezpečného chování na stezce či jiném bruslařském prostoru a nošení ochranných pomůcek především helmy a chráničů kolen, zápěstí a loktů.
- Výuka probíhá nejprve na travnatém povrchu, kde je pro děti úvodní nácvik jednodušší. Zvykají si na nový způsob pohybu, nebojí se nácviku pádů a získávají sebedůvěru.
- Po absolvování kurzu budou děti schopny ovládat brusle, chovat se správně na inline stezce. A osvojí si nutnost nošení ochranných pomůcek.
- Rádi bychom děti, které kurz zaujme natolik, že se budou chtít bruslení věnovat dlouhodoběji, pozvali do sportovního klubu inline bruslení, který sdružuje závodníky různých věkových kategorií a připravuje je na závody.

Pomůcky
- Prodyšné sportovní oblečení (dle aktuálního počasí)
- Lahev na pití
- Nejlépe vlastní vybavení: brusle, helma, chrániče: lokty, kolena, zápěstí ( V případě, že dítě ještě nemá vlastní brusle nebo ochranou pomůcku, rádi mu pomůžeme s kvalitním výběrem. Není vhodné kupovat brusle, které budou dítěti ničit klenbu, či mu ničit chodidla a páteř. Popřípadě mu potřebné vybavení po dobu kurzu zapůjčíme za předem stanovené půjčovné).

V případě dotazů nás prosím neváhejte kontaktovat 
Bc. Petr Hanzlík
www.jsmeinline.cz