Speciální kroužek angličtiny funguje od října a byl založen na přání žáků, kteří by rádi na jaře složili některou z Cambridgeských zkoušek od YLE (Young Learners), KET (Key English Test), přes středně těžkou PET (Preliminary English Test) po již obtížnější FCE (First Certificate in English). Jazykové zkoušky Cambridge ESOL jsou mezinárodně nejprestižnější jazykovou kvalifikací, celosvětově je uznává více jak 11 000 univerzit, zaměstnavatelů, autorit a úřadů. O zkouškách více na http://www.cambridge-zkousky.cz/obecne-jazykove-cambridge-zkousky-anglicky-jazyk.html ).

Kroužek vede paní učitelka Buljatová. Přihlásili se do něj děti s opravdovým zájmem o angličtinu a vůbec nevadí, že jsou na různých úrovních.  Schází se jednou týdně v pátek od 14.00 do 15.00. Žákům jsou představovány  jednotlivé zkouškové testy,  jejich obsah i obtížnost, trénují  je  nanečisto  a snaží se nacvičit jednotlivé dovednosti – čtení, psaní, poslech a mluvení tak, aby ke zkoušce získali potřebné sebevědomí a jistotu. Také samozřejmě pilujeme gramatiku a slovíčka, nejčastěji formou her a konverzace na témata z reálnéhoživota. I když se žáci nakonec třeba žádné zkoušky nezúčastní, získané dovednosti a prohloubení znalostí jim jistě nebudou na škodu.

Do kroužku je stále možné se přihlásit, v současné době do něj chodí žáci 8. a 9. třídy, ale vítán je každý, kdo má prostě zájem o „angličtinu navíc“.