Aktuality

exkurze 1 20170926 1958541709Dne 25. 9. Jsme se my, žáci 9. ročníku vydali napříč poznáním cizích i vlastních zemí a měst. S naší třídní paní učitelkou Janou Civínovou jsme se setkali v 9:00 na Nových Butovicích, odkud, jsme již po skupinkách o 5 až 6 lidech jeli na vlastní pěst na Václavské náměstí.

Úkol byl jasný – vyfotit se se sochou Svatého Václava, která se nachází naproti Národnímu muzeu a také se sochou Svatého Václava, která se nachází v pasáži před kinem Lucerna. Během této akce jsme získali mapu Prahy a jejích památek s vyznačenou mapou metra, která se bude hodit zahraničním studentům v rámci projektu Edison. Samozřejmě jsme měli také čas se porozhlédnout po okolí a dát si nějaké jídlo. V 11:30 jsme se opět všichni sešli před kinem Světozor, kde bylo promítání o Brazílii. Dozvěděli jsme se nějaké zajímavé informace o džungli i to, jak rostliny vyrábí kyslík, např. to, že jeden 100 letý strom za den vyprodukuje stejné množství kyslíku, které stačí na den třem lidem. Mimo jiné jsme poznali život indiánů a zdejší kultury. Po skončení promítání jsme se opět vydali směr Nové Butovice, odkud jsme šli všichni vlastní cestou. Celý výlet bych hodnotila jako úspěšný a zdařený a doufám, že se něco podobného bude v budoucnu opakovat.

Lucie Švankmajerová 9. třída