Aktuality

proti aids 1 20170411 1995138765Dne 10. 4. se naši žáci 9. a 8. tříd zúčastnili akce v ZŠ Brdičkova, kterou pořádala Hygienická stanice hl. m. Prahy, rada odd. podpory zdraví a zdravotní politiky.

Garantem byla paní Ing. Jana Zónová, která nás uvítala v tělocvičně dané školy a rozdělila do pěti skupin. Poté nám byly rozdány kartičky, do kterých jsme si zapisovali body.

Chodili jsme celkem po pěti stanovištích. Na prvním jsme se dozvěděli spoustu informací o hormonální antikoncepci, kondomech a celkově o ochraně. Na druhém jsme si losovali kartičky s různými pojmy a ty pak pantomimicky předváděli. Třetí stanoviště bylo věnováno způsobům nákazy virem HIV a jak se těmto situacím vyhnout. Na čtvrtém stanovišti jsme probírali život s AIDS. Na pátém jsme házeli kostkou a podle hozeného čísla jsme obdrželi otázku, o které jsme diskutovali.

Akce byla poučná a zároveň zábavná. Program se všem moc líbil.

Martina Kašpárková a Michaela Vosolová 9. A