Aktuality

andersen 1 20170331 1167734958Je páteční ráno a děti z prvního stupně právě dosnídaly ve školní jídelně. Včerejší večer a noc jsme jako mnoho dalších dětí a dospěláků v České republice, kteří mají rádi knížky, prožili ve světě pohádek a fantazie při "Noci s Anderesenem".

Naší skupince pan Andersen tentokrát představil pohádky spisovatele Miloše Macourka. Děti se dozvěděly, jak Ivánek tloustl a pomáhaly mu najít snědená slova, s princeznou Arabelou jsme se přenesli do pohádkové říše, čarodějnice Saxána nám zazpívala a vyčarovala kouzelné květiny, které umí splnit každé přání. Dorazil samozřejmě i Max a Šebestová s kouzelným sluchátkem a psem Jonatánem, s opičkou Žofkou a její partou jsme si zasportovali a nechyběl ani maškarní ples, kde se děti vyřádili při vymýšlení záhadných tvorů z planety X. Během pátečního dopoledne nás čekají ještě další úkoly a soutěže a samozřejmě vyhodnocení nejlepších čtenářů, ilustrátorů a spisovatelů. Pane Andersene, už teď se těšíme na další setkání s Vámi příští rok!

Děti a paní učitelky z 1. A, 2.A a 2.B.