Aktuality

praha 1 20161223 1898589604I sedmáci se vydali do centra nadýchnout se předvánoční atmosféry, dokoupit poslední dárky pro své blízké a zahrát si hru. Začali jsme u Palladia a obchodního domu Kotva, kde probíhá výstava Retro Vánoce.

Poté jsme se vydali od Prašné Brány tzv. Královskou cestou ulicí Celetnou přes Staroměstké náměsí, Karlovu ulici, Karlův most až na Malostranské náměstí. Po cestě měly děti úkol - byly rozdělelny do tří skupin a po vzoru pohádky "Jak dědeček měnil, až vyměnil" dostaly jehlu, kterou měly s kolemjdoucími postupně vyměnit za co nejcennější věc! Děti hra moc bavila velmi se jim dařilo. Zase se ukázalo, že bez cizích jazyků to nejde. V cíli skončila jedna skupina s malou lahvičkou parfému, druhá se  slunečními brýlemi a třetí s celou sbírkou kuriozit , např. lístkem z Pařížského autobusu! Procházka byla mrazivá, ale krásná. Rozloučili jsme se před školou s přáním krásných Vánoc a do nového roku hlavně pevné zdraví. To samé přejeme Vám všem!
7.A a Alena Buljatová